Oddymianie

system oddymiania promat

Przystępując do wykonania zabezpieczenia przeciwpożarowego budynku należy zwrócić uwagę na to, aby był on wyposażony w systemy służący do usuwania nadmiaru ciepła i dymu, który stanowi zagrożenie dla życia przebywających w nim ludzi i może spowodować zatrucie. Skuteczne oddymianie ułatwia bezpieczną ewakuację, pomaga w sprawnym przeprowadzeniu akcji ratowniczej, a przy tym obniża temperaturę panującą w obiekcie w trakcie zagrożenia pożarowego.

Zajmujemy się wykonywaniem oraz montażem samonośnych kanałów Promat, które wśród dostępnych na rynku modeli posiadają największe i najbardziej funkcjonalne przekroje. Nasze systemy oddymiania nie ulegają deformacji pod wpływem działania wysokiej temperatury, dzięki czemu spełniają wszelkie normy wymagane dla ochrony przeciwpożarowej. Umożliwiają skuteczne usuwanie trujących gazów z głównych i alternatywnych korytarzy oraz klatek schodowych, co jest niezbędne, aby móc przeprowadzić skuteczną akcję ewakuacyjną.

Zalety systemu Promat

Poniżej przedstawiamy Państwu przykładowe korzyści wynikające z zastosowania systemu Promat:

  • zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania pożaru,
  • brak konieczności stosowania kanałów wentylacyjnych z blachy stalowej.

Należy również podkreślić, że nasze instalacje odznaczają się doskonałymi parametrami, wśród których wyróżnić należy:

  • gładką powierzchnię,
  • fakt, iż przewody posiadają aprobatę Instytutu Techniki Budowlanej, co świadczy o ich najwyższej jakości i niezawodności.